Merhaba, ben Psikolog Hilal Önen. Eğitim hayatım boyunca verilen her fırsatı değerlendirerek psikoloji alanında kendimi geliştirmeye devam ettim ve lisansımı başarıyla tamamladım. Mezuniyetimin ardından kendimi daha da geliştirmek için çeşitli eğitimler aldım ve birçok seminere, konferansa katıldım. Bu süre zarfında öğrendiklerimle bir yıl boyunca özel bir şirkette psikolog olarak görev yaptım. Ardından kendi kliniğimi açtım ve halen danışanlarımla yüz yüze veya online olarak görüşmeye devam ediyorum.

Terapi seanslarım, danışanlarımın mevcut sorunlarını çözmeye ve olumlu düşünce ve davranışları geliştirmeye odaklanır. Aynı zamanda, tepkilerinizi yeniden şekillendirmenize yardımcı olacak ve hayatın zorluklarıyla başa çıkmak için değerli araçlar sunmaktayım. Kişiselleştirilmiş özel danışmanlık seanslarımın sizin için yararlı ve ilham verici olacağına inanıyorum.

Eğitim ve sertifikalarım arasında Obsesif Kompulsif Bozukluk üzerine Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan, Masal Terapisi üzerine Psikolojik Danışman Raşide Yılmaz’dan ve Çocuk Resimleri Ve Analizi üzerine Uluslararası Eğitim ve Araştırma Derneği’nden aldığım eğitimler bulunmaktadır. Ayrıca, Travma Sonrası Stres Bozukluğu konusunda Dr. Nevin Dölek’ten, Cinsel Terapi üzerine Uz. Klinik Psikolog Gülçin Keskin’den ve Kayıp ve Yas Terapisi üzerine Dr. Timur Hazardin’den eğitim aldım. Çift ve Evlilik Terapisi konusunda ise Ada Eğitim ve Akademisi’nden ve Uz. Klinik Psikolog Gülçin Keskin’den eğitimlerim bulunmaktadır.

Boş zamanlarımda ise kitap okumaktan, müzik dinlemekten ve seyahat etmekten keyif alırım. Bu hobiler, profesyonel yaşamımın dışında kalan zamanımda zihnimin dinlenmesini ve yeniden enerji toplamasını sağlar. Bu sayede her zaman yeni bir danışanla buluşmaya hazırım.